Çay Çeşitleri

Nus Nus çayları gıda boyası, koruyucu madde, ekstra renklendiriciler ve aromalar  içermeyen, tamamen doğal ve saf çaylardır. Yetiştirilmesinden işlenmesine  kadar geçen süreçte bu saflığını koruyan Nus nus çaylarını içtiğinizde; emin olun,
sadece çay içiyor olacaksınız.

Çay, işlenmiş bitki yapraklarının kaynatılmasıyla veya haşlanmasıyla elde edilen bir içecek türüdür.Çay çalısının bilimsel ismi Camellia sinensistir. Çay, çalının yapraklarının fermantasyonu, ısıtılması, kurutulması ve bazen diğer meyve veya bitkilerle karıştırılması sonucu hazırlanır. Türkiye’de çay, sadece Gürcistan sınırından başlayan ve Fatsa’ya kadar uzanan alan içerisinde yetiştirilebilmektedir.

Türkiye’de yaygın olarak çay, Doğu Karadeniz bölgesinden toplanan çay yapraklarından yapılan kırmızı renkteki içecek için kullanılır.

Çayları birçok kritere göre sınıflara ayırmak münkün olmakla beraber; üç temel çay çeşidi vardır. Bunlar, siyah çay, yeşil çay ve beyaz çaydır. Bunların dışında, yetiştiği bahçe, yaprak boyutu, işleme yöntemi, fermantasyon yöntemlerine göre de sınıflara ayırmak mümkündür. “Bitki çayı” terimi meyve ve bitkilerin işlenmesi ile elde edilen içecekleri kapsar. Kuşburnu gibi bitki çaylarında gerçekte çay yaprakları yoktur. Bazı bitkilerin aromaları çaylara eklenerek meyve ve bitki aromalı çaylar elde edilmektedir.

Çay; tein, kafein, teofilin ve antioksidanlar için doğal bir kaynaktır. İçinde bulunan mineraller nedeniyle kemik ve diş sağlığına faydalıdır. Ancak neredeyse hiç karbonhidrat, protein ve yağ içermez, Şeker ya da diğer katkılarla tatlandırılır.

DOĞAL ÇAY ÇEŞİTLERİMİZ

Blossom Tea

Melissa

Vitamin Çayı

Nar Çiçeği

Beyaz Çay

Oolong Çayı

Turuncu Gül

Yeşil Çay

Osmanlı Çayı

Papatya Çayı

Hibiskus Çayı

Yaseminli Yeşil Çay

Kırmızı Gül

Ada Çayı

Jasmine Pearls

Pembe Gül

Adres
Akşemsettin Mh. Sarı Abdullah
Efendi Sk. No:44/A Fatih/İstanbul
Telefon & Fax
Tel: +90 212 492 01 00
Fax : +90 212 492 01 00
Email
info@nusnus.com.tr
 satis@nusnus.com.tr
Çalışma Saatleri
Haftaiçi 10:00 – 00:00
Pazar 10:00 – 00:00