Kuruyemiş Çeşitleri

Kuruyemiş nedir?

Kuruyemiş, her yaştan insanın keyifle yediği mevsimsiz bir lezzettir. Yazı – kışı yoktur. Mutlu anların eşlikçisi olan kuruyemiş, dinlenme, buluşma, sohbet etme ve birlikte olmanın tadını çıkarma zamanlarımızın sağlıklı atıştırmalıklarıdır.

Kuruyemiş neden sağlıklıdır?

Protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral açısından zengin olan kuruyemişler, vücut direncinin artmasına da yardımcı oluyor. Özellikle ‘sürekli yorgunluk’ ve ‘odaklanma güçlüğü’ çekenlerin günlük enerji desteği almaları gerekiyor. Kuruyemiş ve doğal kurutulmuş meyveler bunu destekleyen önemli gıdalar arasında yer alıyorLezzetli ve pratik bir çözüm olan kuruyemişler, bize sağlıklı enerji verirken, pek çok derde de deva oluyor.

 

Dünyada, pek çok konuda olduğu gibi gıda tüketim alışkanlıklarında eskiye dönüş yaşanıyor. Toplumlar bilinçlendikçe, beslenme alışkanlıkları da değişiyor. Çocuklar da ebeveynleri gibi sağlıklı gıdalara ilgi göstermeye başlıyor. İçeriğindeki “sağlığa zararlı katkı maddeleri” ile gündeme gelen gıdalara (cips, kraker, bisküvi, şeker, tatlı vb.) olan ilgi hızla azalıyor. Sağlıklı atıştırmalıkların başında gelen kuruyemişler,  yeniden değer kazanıyor. Kuruyemiş tüketiminde görülen hızlı artış, bunun en önemli kanıtı.

KURUYEMİŞ ÇEŞİTLERİMİZ

Boz İç Antep Fıstığı

Kavrulmuş İç Antep Fıstık

Badem

Antep Fıstığı Ana Çıtlak

Ceviz

Kokteyl Kuruyemiş

Fındık

Adres
Akşemsettin Mh. Sarı Abdullah
Efendi Sk. No:44/A Fatih/İstanbul
Telefon & Fax
Tel: +90 212 492 01 00
Fax : +90 212 492 01 00
Email
info@nusnus.com.tr
 satis@nusnus.com.tr
Çalışma Saatleri
Haftaiçi 10:00 – 00:00
Pazar 10:00 – 00:00