Sıralama seçin
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Arı Ürünleri

Arı ürünleri dendiğinde akla ilk bal gelse de arıcılıktan elde edilen farklı ürünlerde bulunmaktadır. Arı ürünlerinin her biri sağlığa faydalıdır. Bal, organik arı sütü, organik propolistüketiciler tarafından en çok tercih edilen arı ürünleridir. Nusnus güvencesiyle tüketici ile buluşturulan organik arı ürünlerinin her birinin sağlık için faydaları oldukça büyüktür.

İnsan sağlığı için oldukça yararlı olan bu ürünler belirlenen oranlarda tüketildiğinde beklenen etkiyi gösterir. Belirlenen miktardan daha az ya da daha fazla tüketmek her besinde olduğu gibi istenen etkinin görülmemesine sebep olabilir.

Bal oldukça değerli bir besin maddesidir. Ayrıca arıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri açısından da önemi büyüktür. Arılan kış aylarında da beslenmelerini devam ettirebilmeleri için petekleri bal ile doldurmaları gerekir. Ballar kendi içerisinde pazarlama ve üretim şekline göre sınıflara ayrılır. Petekli, süzme, çiçek balı, kestane balı gibi çeşitlerin doğal olanları tercih edilmelidir.

Arı Ürünleri Nelerdir?

Arı ürünleri arasında en çok bilinen bal ve çeşitleridir. Petek bal, süzme bal sofralara lezzet katarken, sağlık için de önemli bir besin takviyesidir. Balın yanı sıra faydaları ile popüler olan polen de önemli arı ürünlerinden bir tanesi olarak gösterilebilir. Polenler vitamin ve mineral açısından zengin olduğu için pek çok farklı alanda kullanılır. Polen özellikle ilaç sektöründe ön plana çıkıyor. İlaç sektörü dışında beslenmede ve polinasyon çalışmalarında kullanılır. Propolis de arı ürünleri arasında yer alan değerli ürünlerden biridir. Propolis hastalıklara karşı savaşması ile bilinmektedir. Vücudu virüslerden korumada önemi büyüktür. Arı ürünleri arasındaki bal mumu genel olarak eczacılık ve kozmetik alanında kullanılır. Nusnus ürünleri içinden seçeceğiniz; bal, organik polen, organik propolis ve çok daha fazlası ile sağlığınızı koruyabilir, kendinizi her zaman dinamik ve zinde hissedebilirsiniz.

Arı Ürünleri ve Özellikleri

  • Polen: Arı ürünleri içinde son yıllarda en çok dikkat çeken polen, arılar için önemli bir protein kaynağıdır. Polen, vitamin ve mineral yönünden zengindir. Bu durumda arıların büyüyüp gelişmesini, salgı bezinin gelişmesini destekler. Son dönemlerde polenlerin organik arı ekmeği şeklinde de üretildiğini de görüyoruz. Poleni, özellikle çocukların beslenmesinde, ilaç şeklinde, kozmetikte besin maddesi olarak görebiliriz. Burada en önemli konu tercih edilen polen ürünün doğal olmasıdır.
  • Arı sütü: Arı ürünleri içinde bir diğer besin takviyesi ise arı sütüdür. Arı sütü biyolojik aktivitesi ve besin değeri yüksek olan bir maddedir. Arı sütünü kovandaki kraliçe arı, genç larvalarını beslemek amacıyla kullanır. Her bir arı genetik olarak birbiriyle benzerdir. Beslenme şekline göre işçi arı ya da kraliçe arı olarak iki sınıfa ayrılırlar. Arı sütü polenle kıyaslandığında daha besleyici bir takviye gıda olduğu söylenebilir. Arı sütünün içinde fosfor, çinko, selenyum, hormon ve çok sayıda vitamin yer alır. Özellikle çocukların gelişme sürecinde takviye besin olarak tercih edilir.
  • Bal: Bal çok değerli bir besin maddesidir. Arıların yaşamına devam edebilmesi için önemlidir. Kış aylarında da beslenebilmeleri için arılar peteklerini balal doldurur. Bal kendi içinde farklı çeşitlere ayrılır. Bunlar içinde en çok bilinen petekli, süzme ve çiçek balıdır. Kestane balı da yine bilinen çeşitlerdendir. Nusnus bal kategorisi içinde bulacağınız organik süzme kara kovan balı, organik çam balı, organik süzme çiçek balı sofralarınızın vazgeçilmezleri arasında yerini alacaktır.

İnsan sağlığı için oldukça önemli bir besin takviyesi olan arı ürünleri içinden ihtiyacınız olan en kaliteli ürünlere Nusnus güvencesi ile hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.