Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Çiğ Kuruyemiş

Kuruyemişler hem lezzetli bir ara öğün seçeneği hem de sağlığımıza dost, besin değeri yüksek atıştırmalıklardır. Günlük besin listenizde yer alacak ya da misafirlerinize gönül rahatlığı ile ikram edebileceğiniz çiğ kuruyemiş çeşitleri, birbirinden lezzetli aromaları ve damaklarda bıraktığı muhteşem tat ile her zaman mutfaklarınızda yerini almalıdır.

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin ortak tercihi olan kuruyemiş, çiğ olarak tüketildiğinde çok daha fazla besin değeri taşır. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan ve hastalıklara karşı vücudu koruyan çiğ kuruyemişler, tatlı ve hamur işi çeşitlerinde de sık kullanılıyor. Hazırladığınız tüm tariflere, salatalarınıza ekleyebileceğiniz kuruyemişlerle hem daha sağlıklı bir beslenme programı oluşturabilirsiniz hem de lezzetli tarifler yapabilirsiniz.

Nusnus zengin ürün yelpazesi içinde çiğ kuruyemişlere geniş bir yer ayırıyor. Tadına bakmak istediğiniz bir çeşidi çiğ kuruyemiş satın al adımından pratik bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Kuruyemişler % 100 doğal olduğu için gün içerisinde dilediğiniz zaman tüketebileceğiniz atıştırmalıklardır. Bu özel koleksiyon içerisinden sevdiğiniz tüm lezzetleri eksiksiz bir şekilde bulabilirsiniz.

Çiğ Kuruyemişin Faydaları

Sağlık dostu kuruyemişler, yüksek miktarda vitamin içerir. Pek çok hastalığa karşı bariyer görevi oluşturduğu ispatlanan kuruyemişlerin kanserden beyin sağlığına kadar birçok hastalığa karşı direnç oluşturduğu bilinmektedir. Çiğ kuruyemişler kavrulmuş kuruyemişlerle kıyaslandığında bir işlem görmedikleri için daha çok besin değeri barındırırlar.

Mutlaka denemeniz gereken lezzetler içinde çiğ kaju gelir. İçerdiği mineraller ve vitaminler nedeniyle sağlık için de son derece faydalıdır. Sadece yetişkinlerin değil çocukların da severek tükettiği fındık, ceviz içi, badem gibi çiğ kuruyemişler oldukça sağlıklı atıştırmalıklardır. Çiğ kuruyemişlerin faydalarını inceleyelim.

  • Kuruyemişler doğal halleri ile çok daha sağlıklı atıştırmalıklardır. Kavrulma sırasında ısıya maruz kalan kuruyemişlerin içlerinde bulundurdukları doğal yağların trans yağına dönüşme ihtimali vardır. Kavrulma sırasında kuruyemişe eklenen tuz fazla olduğunda sağlığa zararlıdır.
  • Düşük kalorili bir diyetin parçası olarak tüketilen çiğ bademler, fazla kilolu ya da obez kişilerde kilo kaybının sağlanması ve kan basıncının düşmesi için diyet listelerine eklenir. Bu çiğ kuruyemiş kalori kontrolünde oldukça yararlıdır. Günde 28 gram badem tüketmek, kan şekeri seviyesinin düşmesine de yardımcı oluyor.

 

  • Antep fıstığı, lif içeriği yüksek kuruyemişler içinde yer alır. Kan basıncı, kilo ve oksidatif durumlara karşı düzenleyici bir görev üstlenir. Kalp hastalığı risk faktörlerini ortadan kaldırmaya da yardımcı olan Antep fıstığı aynı zamanda çok lezzetli bir atıştırmalıktır. Antep fıstığı ağır bir yemek tükettikten sonra kan şekeri artışının engellenmesine de yardımcı olur.
  • Mükemmel bir omega-3 kaynağı olan çiğ ceviz içi sağlıklı beslenme reçetelerinin içinde mutlaka yerini alır. Ceviz, içerdiği yüksek miktarda ALA sebebiyle kalp hastalığı risk faktörlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yapılan araştırmaların çoğu ceviz yemenin toplam kolesterol içinde "kötü" LDL kolesterolü düşürdüğünü, "iyi" HDL kolesterol seviyelerini yükselttiğini ortaya çıkarmıştır. Ayrıca kan basıncı ve dolaşım sistemi üzerinde etkisi oldukça yüksektir. Ceviz, birçok kronik hastalığa neden olan iltihabı azaltmak içinde öğünler içine eklenebilir.
  • Bir diğer faydalı kuruyemiş çeşidi de fındıktır. Pek çok kuruyemiş gibi, fındığın da kalp hastalıklarına yararlı etkileri olduğu bilinmektedir. Kan damarlarının işlevlerini iyileştiren fındık, kolesterol seviyelerinin iyileştirmede ve kandaki E vitamini miktarını arttırmada da etkilidir. Diyette çiğ kuruyemiş seçenekleri içinde de fındık mutlaka yerini alır.

Ara öğün için lezzetli atıştırmalıklar olan kuruyemişler, sağlık için pek çok destekleyici rol üstlenir. Tüketeceğiniz kuruyemişlerin güvenle paketlenmiş olması ve tazeliğini koruması çok önemlidir. Çiğ kuruyemiş nereden alınır, sorunun cevabı kendini her kategoride kanıtlamış Nusnusdan başkası olamaz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.