Sıralama seçin
Toplam 47 ürün görüntüleniyor.

Bal ve Arı Ürünleri

Bal ve arı ürünleri, sağladıkları faydalar ve hastalık önleyici etkileri nedeniyle son dönemlerde oldukça popülerdir. İnsanların bu ürünlere yönelmesi kötü niyetli kişilerin sahte ürünleri piyasaya sürmesine neden olmuştur. Sahte balla ya da uygun koşullarda işlenmeyen polen ve propolis gibi ürünlerle karşılaşmamak için her zaman güvenilir markalardan yana seçiminizi yapmanızda fayda vardır.

Nusnus doğal bal ve diğer arı ürünleri ile güvenilir bir online alışveriş deneyimi yaşatır. Ürünlerin arasında organik seçeneklerin de olması bu güvenilirliği daha da artırır. Doğal ve organik ballar size farklı büyüklükteki ambalajlarda sunulur. Çömlek kavanoz ve paket seçenekleri de tercih edebilecekleriniz arasındadır.

Doğal Bal Nasıl Anlaşılır?

Doğal bal nasıl anlaşılır sorusunun cevabı, birçok tüketici tarafından merak edilen bir konudur. Doğal olmayan ürünlere eklenen glikoz şurubu ve diğer katkılar, insan sağlığı için birçok zararlı bileşen içerir. Bu ürünleri tanımak için laboratuvar ortamında çeşitli analizler uygulanması gerekir fakat siz de bazı ipuçlarını takip ederek sahte ürünle karşı karşıya olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Doğal balı kaşıktan tabağa boşalttığınızda süner ve kesik kesik akmaz. Aynı zamanda bekledikçe yapısında şekerlenme meydana gelir. Yediğiniz zaman hafif genzinizi yakması da balın doğal olduğunun önemli bir göstergesidir.

Doğal Bal Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

Organik bal satın almak, çok sayıda faydayı da beraberinde getirir. Sağlıklı hücrelerin çoğalmasını sağlayan doğal ürünler ile tam bir hücre yenilenmesi gerçekleşir. Organik petek balı ya da süzme ve çiçek balı gibi ürünlerin tüketimi, özellikle boğaz ağrısı ve öksürük sırasında ciddi anlamda faydalıdır. Yumuşayan boğaz dokusu sayesinde öksürük de hafifler. Antibakteriyel özelliğe de sahip olan bu şifa kaynağını kahvaltıda, içeceklere ekleyerek ya da tek başına tüketebilirsiniz. Arıların doğal olarak kütük içinde ürettiği bal gibi hiçbir işlemden geçirilmeyen ürünler ise tam bir sağlık deposudur.

Organik Polen Ne İşe Yarar?

Organik polen en az bal kadar şifalı bir üründür. Polen, arılar tarafından çeşitli çiçeklerden toplanır. Tek bir polen tanesi bile insan vücuduna ciddi katkılar sunar. En bilinen etkisi ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi size sunmasıdır. Bunun yanı sıra kansızlık ve romatizma hastalıkları üzerinde de etkili olduğu söylenebilir. Honey World markasına ait poleni satın alarak, düzenli kullanımla belirtilen faydaları elde etmeniz son derece kolaydır. Aynı markanın organik arı sütü bal polen propolis karışımını da tercih edebilirsiniz.

Organik Propolis Faydaları

Organik propolis, arıların ağaçlardan topladığı ve salgılarıyla, polenlerle ve balmumuyla zenginleştirdikleri bir maddedir. Tamamen arıların özel üretimi olan bu maddeyi tüketmek, bağışıklık sistemini destekleyici bir etki yapar. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığından korunmak için takviye olarak propolis kullanabilirsiniz. Kanser gibi ciddi hastalıkların önüne geçmek için de propolisin kanıtlanmış birçok etkisi vardır.

Arı Sütü Faydaları

Organik arı sütü belki de tüm bu ürünler arasında en özel olanıdır. Kraliçelerini kaybeden arılar, yeni bir kraliçe yetiştirmek için kolları sıvar ve uygun gördükleri larvaları salgılarından meydana gelen süt ile besler. Arı süt ürünleri; vitamin, aminoasit ve protein açısından son derece zengindir. Kan basıncını dengeleme, hücre yenileme, libidoyu yükseltme de organik arı sütü faydaları arasında sayılabilir. Eğri Çayır, Honey World gibi en iyi arı sütü markalarına ait ürünleri satın alarak doğallığından emin bir şekilde tüketebilirsiniz.

Arı Ekmeği Nedir?

Organik arı ekmeği, perga olarak da adlandırılan ve ismi daha yeni yeni duyulmaya başlayan bir maddedir. Arı ekmeği yavru arıları beslemek amacıyla kullanılır. Bu madde temizleyici yapısı ile vücuttaki zararlı mikroorganizmaların yok edilmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir karaciğer yapısı için de oldukça faydalıdır. Karaciğerin her zaman sağlıklı olmasında arı ekmeğinin katkısı olduğu bilinmektedir. Doğru tüketildiği takdirde yaşlanma etkilerini yavaşlatarak daha güzel bir cilt görünümü ortaya çıkarır.

Bal ve Arı Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Organik arı ürünlerini satın aldıktan sonra ambalaj üzerinde yazan kullanım miktarlarına dikkat etmelisiniz. Bu miktarları aşmamanız, ürünlerin belirtilen faydalarını elde edebilmeniz açısından son derece önemlidir. Arı ürünleri arasında en çok tüketilen baldan günde 3 ila 5 kaşık arasında yemeniz yeterlidir. Organik karakovan balını ise aç karnına bir tatlı kaşığı olacak şekilde tüketebilirsiniz.

Arı poleni çocuklarda günde 12; yetişkinlerde ise 24 tatlı kaşığı tüketilebilir. Propolis, sıvı yapıda olduğu için günde 20 damla olacak şekilde kullanılmalıdır. Çocuklarda ise 10 damla propolis yeterlidir. Arı sütü yetişkinlerde günlük 500 mg; çocuklarda ise bunun dörtte biri kadar olacak şekilde tüketilmelidir.

Bal ve Arı Ürünlerinde Cazip Fiyat Seçenekleri

Arı ürünleri satışında en doğru adres olan Nusnus ile tüm aileniz için sağlıklı ürünlere sahip olabilirsiniz. Kışı hastalanmadan atlatabilmek ve mikroplara karşı daha dayanıklı olmak için mucizevi besinler ortaya çıkaran arıların bu ürünleri, Nusnus’ta son derece cazip fiyatlarla satılır. Doğal bal fiyatlarındaki fırsatlardan yararlanarak kahvaltılarınıza eşsiz lezzetleri dâhil edebilirsiniz. Organik bal fiyatları da ambalaj boyutlarına göre farklılaşır. İster bir kiloluk ister daha küçük yapıdaki ambalajlarda sunulan balları satın alarak uzun süre tüketebilirsiniz.

Organik arı sütü fiyatı uygun seviyede olduğu için balın yanında süt, propolis gibi ekstra ürünleri de satın alabilirsiniz. Arı sütü fiyatı 2021 yılında yaşanan pandemi nedeniyle yaşanan talep patlaması sonucu ciddi artış göstermiştir. Nusnus hem sütte hem de nadide bir ürün olan arı ekmeği kg fiyatında cazip seçenekler için doğru adrestir. Kalitesini sahip olduğu belgelerle ve yaptıkları analizlerle kanıtlayan markalara ait ürünleri satın almak için siz de Nusnus'a girerek siparişinizi oluşturun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.