Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Sirkeler

Sofralarımızı lezzetlendiren, salata ve yemek yaparken sık sık kullandığımız sirkeler, organik olduğu sürece hem çok daha lezzetli hem de sağlıklıdır. Organik sirke satın alırken; ürünün faydalarına ve nasıl üretildiğine dikkat etmeniz gerekir. Birçok sirke daha uzun raf ömrüne sahip olması için katkı maddeleri eklenerek üretilir. Tercihiniz bu ürünlerden yana olduğunda lezzet açısından eksiklik yaşayacağınız gibi olası faydalardan da vazgeçmiş olabilirsiniz. Bir yandan fayda sağlaması beklenirken bir yandan da zararları ile karşılaşarak genel sağlığınızın ve yaşam kalitenizin olumsuz yönde etkilenmesine sebep olabilirsiniz.

Organik sirkelerin en büyük farkı ise katkı maddesi içeren sirkeler gibi koruyucu kimyasallar içermemesidir. Organik sirkelerin elde edildiği her bir besin ögesi tamamen doğal koşullarda yetiştirilir. Nusnus sirke kategorisi içinde yer alan lezzetli ve faydalı organik sirkelerden tükettikten sonra başka hiçbir sirkeyi denemeye ihtiyaç duymayacaksınız. Neden organik sirke tüketmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Organik sirkeler; toprak seçimi, fide seçimi ve tohum seçimi kriterleri dikkate alınarak hazırlanan ürünlerdir. Piyasada satılan pek çok sirke gibi gelişi güzel meyve seçimleri ile üretilen sirkeler değildir.

Organik sirkenin özünü oluşturacak besinin toprağı gerekli analiz testlerine tabi tutulduktan sonra işleme alınır. Üretim yapılacak meyvenin tohum ve fideleri organik sertifikaya sahip tarım hammaddelerinden oluşur. Sirkenin özünü oluşturan ürünün hiçbir yapay ilaç ve gübre kullanılmadan yetiştiriciliği yapılmış olması gerekir. Böylece organik sirkeler yüksek besin öğeleri taşır. Organik olarak piyasaya sürülen ürünler, organik sertifikası alabilmek için pek çok ayrı kriteri bünyesinde barındırması gerekir.

Sirke Çeşitleri Ve Faydaları

Organik elma sirkesi: Organik elma sirkesi B1, B2, B3 vitaminlerini içerir. Formunu korumak isteyenler için iyi bir tercih olan elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı bir sıvı olduğu bilinmektedir. Yüksek tansiyon ve kolesterole karşı etkili olan elma sirkesi tedavi amacıyla kullanıldığı gibi yemeklerde salataların lezzetini ikiye katlar.

Organik alıç sirkesi; alıç sirkesi, alıç meyvesinden elde edilir. İçeriğinde yüksek asit barındırması nedeniyle dikkatli tüketilmelidir. Ciltte oluşan kaşıntıları gidermek için kullanılır. Grip ve soğuk algınlığına karşı koruyuculuk özelliği taşır. Şeker hastalığının tedavisinde kullanılan alıç sirkesinin kötü kolesterolü düşürdüğü ve iyi kolesterolü yükselttiği bilinir.

Organik incir sirkesi; İncir, insanların tüketmeye başladığı en eski meyvelerden biridir. Tatlı ve hafif eşsiz lezzetinin yanı sıra insan sağlığı için faydaları da saymakla bitmez. Kalp sağlığını desteklediği ve kan şekeri seviyelerini dengelediği bilinen en önemli faydalarındandır.  Bu benzersiz meyveden üretilen incir sirkesi, oldukça sağlıklıdır. Kemikleri ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Saç ve cilt sağlığını da destekler.

Organik beyaz üzüm sirkesi; sağlığımıza olan yararlarının yanı sıra günlük hayatımızın her alanında kullanılabilme özelliğine sahiptir. Kozmetik alanından sağlık alanına kullanımı oldukça yaygın olan beyaz sirke, antibakteriyel olma özelliğine sahiptir. Kalori yakmaya yarayan beyaz üzüm sirkesi kalsiyum emilimini arttırdığı gibi beyin sağlığını da geliştirir.

Sirke Markaları

Sirke seçimi lezzet ve sağlık açısından oldukça önemlidir. Hem sofralarınızı lezzetlendiren hem de vücut sağlığınızı olumlu yönde etkileyen birbirinden farklı çeşitler içinden seçim yapmadan önce bazı kriterlere dikkat etmelisiniz. Organik sirke fiyatları ve özelliklerini karşılaştırdıktan sonra bir diğer önemli adım güvenilir bir markanın ürünü satın almaktır.  Nusnus güvencesiyle satışa sunulan organik sirke çeşitleri hem lezzetleri hem de tazelikleri ile dikkat çekiyor. Mecitefendi, Saba, Havrano doğal gıda ve Honey World gibi markaları bir araya getiren Nusnus, hızlı ve güvenilir alışverişin ilk adresi!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.