Sıralama seçin
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Doğal Bal

Bal, lezzeti ve sağlığa olan faydaları sebebiyle hemen hemen herkesin evinin olmazsa olmazlarındandır. Ancak, lezzet kadar önemli olan bir unsur da gerçek bal olup olmamasıdır. Gerçek bir bal lezzetiyle kendini belli ettiği gibi vücuda olan olumlu etkileriyle de her zaman fark edilir. Piyasada orijinal olmayan çok fazla bal çeşidi olduğu için alışverişlerinizde bunlara karşı dikkatli olmalısınız. Nusnus sağlık standartlarına uygun, güvenli ve gerekli sertifikalara sahip olan organik ve doğal ürünleri sunar. Online olarak hızlı ve güvenli bir şekilde yapabileceğiniz alışverişlerde doğal bal, propolis, arı sütü, polen gibi diğer arı ürünlerinden birine de sahip olabilirsiniz.

Kalite ve sağlık her besin maddesinde olduğu gibi ballarda da çok önemlidir. Organik ve doğal ürünler sayesinde anti bakteriyel ve antiseptik etkilerden faydalanabilirsiniz. Vücudunuzda daha fazla yararlı hücre olması için belirli miktarlarda tüketebilirsiniz.  Organik bal tüketmenin insan sağılığı için oldukça fazla olumlu etkileri vardır.  Doğal balın faydaları arasında; boğazı yumuşatmak, enerji vermek, cildi tedavi etmek, kaşıntı ve kepeği ortadan kaldırmak, alerjik semptomları azaltmak ve çok daha fazlasından bahsetmek mümkündür. Doğal balın içerisinde bulunan flavonoidlerin bazı kanser türlerine karşı koruma sağladığı da bilinmektedir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de rolü büyük olan organik balın kalsiyum yönünden zengin olduğu bilinmektedir. Dolaşım sistemini destekleyen mucizevi besin vücudu soğuk algınlığı, grip, nezle gibi enfeksiyonlara karşı korur. Nusnus bal çeşitleri içinden yapacağınız seçimle hem uygun fiyatlı hem de güvenilir ürünlere ulaşabilirsiniz.

Doğal Bal Nasıl Anlaşılır?

Doğanın mucizelerinden bal, pek çok hastalığa şifa olmasıyla bilinir. Bitkisel çaylara lezzet katan, kahvaltılara tadı ile eşlik eden bu mucizevi besin doğal olduğu sürece sağlığa oldukça yararlıdır. Ancak son yıllarda yaygınlaşan katkı maddeleri ballarda da görülmeye başladı. İnsan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden sahte ballardan uzak durmanız için doğal bal nasıl anlaşılır sorusunun cevaplarını bilmeniz gerekir.

  • Satın alacağınız balın üzerinde "bal kodeksine uygundur" yazısının bulunmasına dikkat etmeniz gerekir. Bal dışında glikoz, glikoz şurubu, fruktoz şurubu, şeker gibi maddeler yazıyorsa aldığınız bal doğal değildir.
  • Bal kavanozda bekledikçe tabanından itibaren şekerlendiğini gözlemliyorsanız sahte olma ihtimali düşüktür. Buzdolabında 30 gün ve üzeri bekleyen gerçek bal, neredeyse tereyağı kıvamına gelir. Sahte ballar, gerçek bala göre daha açık renklidir. Ancak her koyu renk balında gerçek olmayacağını unutmamalısınız. Sahte bal üreticileri bu konunun da farkında oldukları için bazı katkı maddeleri ile rengi koyu hale getirebiliyor.
  • Organik balın belirgin bir kokusu yoktur. Kendine has hafif aromatik bir his verir. Balı kokladığınız zaman koku alabiliyorsanız katkılı olduğu aklınıza gelmelidir. Ancak her kokusuz bal için de organik baldır diyemeyiz.
  • Doğal balı kaşıkla aldığınız zaman bir süre kesilmeden uzar. Eğer katı bir şekilde direkt kaşıkta kalıyorsa, balın sahte olduğunu düşünülebilirsiniz.

Doğal Bal Şekerlenir Mi?

Doğal bal soğuk ortamlarda şekerlenir. Aynı durum sahte ballar için geçerli değildir. Sahte ballar glikoz içerdiği için şekerlenme olmaz. Gerçek bal glikoz içermez. Dolayısı ile  çok tatlı değildir. Sahte ballarda mutlaka şeker ve türevi maddeler olduğunu unutmamalısınız. Doğal ballarınızı dolapta bekletme yöntemi ile saklamamalısınız. Yapısı gereği her zaman nemi çeker ve kristalleşme oluşur.  Ancak, bal buzdolabında şekerleniyorsa gerçek bir organik baldır. Nusnus ürünleri içinden alacağınız lezzetli, doğal ve kaliteli ballar ile hem sofralarınız lezzetlenecek hem de sağlığınızı olumlu yönde destekleyebileceksiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.