Sıralama seçin
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.

Kuru Meyve

Pek çok kişi kuru meyve tüketimine önem verir. Kuru meyvelerin tatlı amaçlı tüketilmesinin yanı sıra sağlıklı ve besleyici olması da tüketiminin fazla olma nedenlerindendir. Meyvelerin kurutulmasıyla su miktarı özümlenir ve sağlıklı kısmı tüketim için hazır hale gelir. Kurutulmuş meyvelerin lif oranı da çok yüksektir. Hemen hemen tamamının lifli bir yapıda olduğu söylenebilir. Antioksidan oranı ise meyve çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterir. Özellikle diyet yapanlar ve beslenmesini kontrol altında tutanlar yanlarında taşımakta zorlanmazlar. Taze kayısı taşımak gün içerisinde hem bozulmalarına neden olabilir hem de çok yer kaplar. Onun yerine 10 adet kuru kayısı taşımak çok daha kolaydır. Özellikle son yıllarda sağlıklı beslenme daha önemli bir hale geldiği için kuru meyvelere olan ilgi de artmıştır. Nusnus aradığınız organik kuru meyvelere ulaşmak için en doğru adrestir!

Kuru Meyve Çeşitleri Nelerdir?

Her meyvenin kurutulmuşunu bulmak mümkündür. Her bir meyve kurusunun kendine has özellikleri ve faydaları vardır. İhtiyacınızı doğru belirledikten sonra kendinize uygun vitamin ve mineraller içeren kuru meyveler içinden seçim yapabilirsiniz. Kuru meyvelerin bilinen en büyük özelliği bağırsak ve sindirim sistemine olan faydalarıdır. Bunu da lifli yapısı ile sağlar. Titizlikle ve hijyen koşullarına uyarak hazırlanan kuru meyveler, doğru şekilde saklandığı sürece bayatlamaz ve sağlıklı bir şekilde tüketilebilir. Siz de kendi ihtiyacınıza uygun kuru meyveleri belirledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz. Kuru meyve çeşitleri nelerdir? İnceleyelim.

Kuru İncir

Kuru incir de çok sevilen ve çok tüketilen bir kuru meyvedir. Özellikle kış mevsiminde çok tercih edilmesinin nedeni meyvenin bilinen pek çok faydasının olmasıdır. İncirin kabızlık ve sindirim rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Yüksek lif oranı sayesinde hem sindirim sorunlarına iyi gelir hem de oldukça lezzetlidir. Belli bir potasyum oranına sahip olması kan basıncını dengeler. Kalp dostu kuru incirin oldukça sağlıklı bir meyve olduğu bilinmektedir. Kuru incir cilde iyi gelmesi nedeniyle gençleşmek isteyenlerin sıklıkla tükettiği kuru meyvedir. Kuru incirin tüm faydalarını görmek için düzenli olarak tüketilmesi gerekir.

Kuru Çilek

Çilek yüksek miktarda fosfor ve demir içerir. C, B ve K vitamini açısından zengin olan meyve, vücuda kuvvet verir. Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur ve damar tıkanıklığı için bir önlem olarak tüketilebilir. Mükemmel bir antioksidan olan çilek, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde büyük bir destekçidir. Kansere karşı koruyan bu lezzetli meyve, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına da oldukça fazla yardımcı olur. İdrar söktürücü olmasıyla bilinir ve zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırır. Kanı temizlemeye yardımcı olur, diş etlerini güçlendirir. Sakinleştirici bir etkiye de sahip olan çilek kurusu,  tansiyonu düşürür. Cildi nemlendirmekte de oldukça yardımcıdır.

Kuru Kivi

Kuru kivi, A ve C vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum açısından oldukça zengindir. Besin değeri yüksek olan meyve, yüksek lif içeriğine sahiptir. Bağırsak sistemi üzerinde oluşturduğu olumlu etkileri sayesinde sindirimi de kolaylaştırır. Kan basıncını dengeleyen ve tansiyon ile kolesterolün düşmesine yardımcı olan kuru kivi, özellikle kış aylarında daha fazla tüketilir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için soğuk algınlığına karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Cildi ve saçları güzelleştiren kuru kivi, kansızlık ve mide rahatsızlıklarına da iyi gelmesiyle bilinir.

Kuru Mango 

Mango, A, C ve E vitamini açısından zengindir. Cilt yapısının güzelleşmesi ve saçlar için çok faydalı olduğu bilinir. Kanı temizlemeye yardımcı olan mango kurusu, sindirimi hızlandırdığı için tercih edilir. Kuvvetli antioksidan içeren meyvelerden biridir. Atıştırmalıklarınız arasına kuru mango da eklemelisiniz.

Kuru Meyve Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her besin maddesinde olduğu gibi meyve kurusu alırken de bazı kriterlere dikkat etmeniz yararlı olur. Saymakla bitmeyen kuru meyve faydaları, özellikle bayat olmadığında ve temiz olduğunda çok daha faydalıdır. Doğru koşullarda saklanan meyve kuruları çok uzun süre doğal yapısını kaybetmez. Kurutulmuş meyve seçimi yaparken, nem ve küf riskine karşılık açıkta satılanlardan alınmamalıdır. Nem ve küf insan sağlığı için istenmeyen durumlardır. Kuru meyve siparişlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de kuru meyvelerin saklanma koşullarıdır. Nusnus kaliteli ve özel olarak paketlenmiş ürünleriyle hem bütçenize uygun hem de güvenle alışveriş yapmanızı sağlar.

Kuru Üzüm Faydaları?

Yüksek miktarda vitamin ve mineral içeren kuru üzüm, sağlık için oldukça faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirim sistemini çalıştırmaya yardımcı olur. Kolesterol seviyesini düzenlemeye yardımcı olur. Yorgunluk ve depresyonu engeller ve enerji verir. Uzun süre tokluk hissi sağladığı için diyet listelerinde yer verilir. Mide rahatsızlıklarına iyi gelen üzüm, anemi tedavilerinde takviye besin olarak önerilir. Kabızlığa iyi geldiği bilinen bir meyvedir.

Kuru Dut Faydaları?

Kuru dut birçoğumuzun en sevdiği kuru meyvelerden biridir. Kuru dutu doğal antibiyotik olarak duyabileceğiniz gibi demir ve kalsiyum deposu olarak da bilinir. Bağışıklığı güçlendirmesi özellikle kış aylarında tüketilmesinin başlıca nedenlerindendir. İçeriğindeki yüksek demir miktarı kan üretimine destek verir. Kansızlık problemi yaşayanlar ara öğünlerinde mutlaka kuru dut tüketir. İdrar söktürücü özelliği olan bu güzide meyve, aç karnına tüketildiğinde mide ve bağırsak sistemine iyi gelir. Karaciğerde herhangi bir rahatsızlık oluşmasına engel olur. Düzenli bir şekilde tüketilen dut kurusu kalp hastalıklarından korunmanıza da yardımcı olur.

Kuru Kayısı Faydaları?

En çok tercih edilen atıştırmalık meyvelerden biri de kuru kayısıdır. Kuru meyvelerde yer alan yüksek lif hem tokluk sağlar hem de sindirim sisteminin sağlıklı işlemesine yardımcı olur. Demir bakımından oldukça zengin olması bu kur meyve, kansızlık sorunun ortadan kalkması için de kullanılır. Potasyum yönünden zengin olması kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçmeyi önler aynı zamanda tansiyonu da dengeler. Glisemik indeksi düşük olan kuru kayısı kan basıncını hızlı bir şekilde yükselttiği için ani acıkmaları engeller.

Kuru Erik Faydaları?

Kuru erik, K vitamini açısından zengin bir meyvedir. Kuru erik içerisinde yer alan yüksek potasyum sayesinde kalp ve sinir tepkisi üzerinde etkilidir. Kuru eriğin tercih edilmesinin en büyük sebebi sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olmasıdır. Saçlarınızın genel sağlığına katkıda bulunur ve mükemmel bir demir kaynağıdır. Kuru eriğin içeriğindeki vitamin ve mineraller, sağlıklı cildi korumaya yardım eder.

Elma Kurusu Faydaları?

Antioksidan içermesi nedeniyle en çok tüketilen kuru meyvelerden biri de kuru elmadır. Bağışıklık sistemini güçlenmesine yardımcı olan antioksidan kuru elmayla vücuda alınmış olur. Lifli yapısı sayesinde bağırsak sisteminin sağlıklı çalışmasına yardım eder. Elma kurusu yoğun lif içermesi nedeniyle tokluk hissi yaratır ve diyet listelerinde mutlaka yer alır. Elmanın yapısında yüksek oranda su olduğu için vücuttaki su ihtiyacının da giderilmesine yardımcı olur.

Bazen ara öğün bazen diyet listelerinde baş sırada bazen de tatlı yerine tercih edeceğiniz kuru meyveler, sağlıklı atıştırmalıklarınızın başında gelir. Uzun süre dayanacak, taze ve vitamin deposu kuru meyve çeşitlerine Nusnus güvencesiyle ulaşabilirsiniz. Online sipariş verebileceğiniz birbirinden lezzetli, organik ve uygun fiyatlı meyvelerle buluşmanın tam zamanı!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.