Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Zeytinyağı

Sağlıklı bir yaşam için tüketilmesi gereken besinler içinde ilk sıralarda yer alan zeytinyağı, bütün mutfaklarda mutlaka yer almalıdır. Yemeklere, salatalara lezzet katmasının yanı sıra cilt bakımı rutinlerinde de tercih edilen bu sağlıklı besin kaynağı, bilinen pek çok faydaya sahiptir. Nusnus farkıyla sunulan sızma, kekik çeşnili ve biber çeşnili zeytinyağları, mutfaklarınızda lezzetli bir dokunuş yapmanız için oldukça ideal seçimler olacaktır. Birbirinden lezzetli yağlardan satın almak için acele edin!

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Doğanın bir mucizesi olan zeytinyağının bilinen çok sayıda faydası vardır.

  • Karaciğer tüm vücudumuzu temizlerken zeytinyağının da bir görevi karaciğeri temizlemektir. Doğal zeytinyağı karaciğer fonksiyonunun artmasına yardımcı olur.
  • Zeytinyağında yüksek oranda antioksidan olduğu için sindirim sisteminizi düzenlemeye ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur. Zeytinyağından günde 1 yemek kaşığı kadar tüketmeniz sindirim sisteminizin düzenli çalışmasında etkili olacaktır.
  • Zeytinyağından düzenli olarak tükettiğinizde metabolizmanız hızlanır ve kilo vermenizi kolaylaştırır. Diyet listenizde her gün yer alan yeterli oranda zeytinyağlı salata ile formunuzu korumak kolaylaşacaktır.
  • Zeytinyağında yüksek oranda kalsiyum bulunması, kemiklerin güçlenmesine yardım eder. Zeytinyağında minerallerin de yüksek olması kemiklerin güçlenmesine katkı sağlar.
  • En çok bilinen faydalarından biri de cildi koruması ve yaşlanmayı geciktirmesidir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmayı Zeytinyağı faydaları içinde ilk sıralarda yer verebiliriz. Cildi zararlı kimyasallara karşı korumasıyla da bilinir.
  • Zeytinyağının bilinen bir diğer faydası, saç bakımıdır. Saç bakım ürünlerinin bir kısmının içeriğinde zeytinyağına rastlamak mümkündür.
  • Zeytinyağının en önemli faydalarından biri de kan şekeri seviyesini düşürmesidir.
  • Kan basıncını düzenleme özelliği ile tansiyonunuzun normal seviyelerde kalır.

Zeytinyağı Nerelerde Kullanılır?

Zeytinyağını aklınıza gelebilecek tüm yemeklerde kullanabilirsiniz. Özellikle sızma zeytinyağı salataların vazgeçilmez lezzet unsurlarındandır. Yemeklere eklendiğinde kullanılan baharatların da özümsemesini sağlayan bu eşsiz lezzet kaynağı, yemeklerden alınan tadın en üst seviyelere çıkmasına yardımcı olur. Tatlıların ve küçük atıştırmalıkların da hafif ve dayanılmaz bir lezzete sahip olmasında rolü oldukça büyüktür. Bu mucizevi ve doğal lezzetle tanışmak, uygun zeytinyağı fiyatları ile sağlıklı bir yaşam sürmek için Nusnus’a göz atmanın tam zamanı!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.