Sıralama seçin
Toplam 182 ürün görüntüleniyor.

Cilt Bakımı

Cilt bakım ürünleri her yaştan kadın ve erkeğin sıklıkla tercih ettiği, bakım rutini içinde yer alan ürünlerdir. Her yaşta bakımlı görünmek isteyen kişiler cilt bakım ürünlerini oldukça fazla tercih ediyor. Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak bu ürünler, aynı zamanda cildinizi nemlendirdiği için yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Benzersiz bir görünüme kavuşmak için uzmanlar tarafından üretilen seçenekler, kısa bir zaman içinde cilt sorunlarını ortadan kaldırıyor. Tüm cilt tiplerine uygun olacak şekilde yapılandırılan ürünler sayesinde cildiniz tam olarak ihtiyaç duyduğu bakıma kavuşabilir. İster set halinde ister tek tek satın alacağınız birbirinden kaliteli cilt bakım ürünlerine Nusnus aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Cilt Bakımı Ürünleriyle Tanışın

Cilt bakım ürünleri içinden kendi ihtiyacınıza uygun seçenekleri bulabileceğiniz zengin bir ürün yelpazesi sizi bekliyor. En iyi cilt bakım ürünleri arasında günlük rutinlerinizde size eşlik edecek ürünler ön plana çıkıyor. Cildinizi yenileyecek, günlük nem ihtiyacınızı karşılayacak herkesin olmazsa olmazlarından olan nemlendirici kremler ve cilt maskeleri bu ürünler içinde en popüler olanlar.

Yüz Bakımı Nedir?

Doğru ürünlerle rutin olarak yapılan bir yüz bakımı sağlıklı ve pürüzsüz bir cildin anahtarıdır. Yüz bakımı rutininizde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri cildinizin yapısını ve ihtiyaçlarını iyi analiz etmektir. Her cilt tipinin ihtiyaçları, sorunları birbirinden farklıdır. Cildinizi dinlemeniz ve onun ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde bakım ürünleri seçmelisiniz. Nusnus yüz bakım ürünleri her cilt tipine uygun seçenekler sunarken, bütçenizi de yormaz.

Evde Yüz Bakımı Yapmak İçin Nelere İhtiyacınız Var?

Yüz bakımı sadece profesyonel şekilde yapılacak diye bir şart yoktur. Cildinize uygun ürünleri, doğru bir şekilde ve düzenli olarak kullandığınız sürece cildinizin tüm ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Gün içerisinde cildinizde kir, yağ, makyaj ve toz gibi birçok çevresel kalıntı olabilir. Bu kalıntıları cildinizden arındırmak için sabah ve akşam rutin bir temizlik yapmanız gerekir. Yüz temizleme jeli ile yapacağınız yüz temizliğinin ardından cildinize nem desteği sağlamanız gerekir. Böylece kalıntıların zaman içinde gözeneklerinizi tıkayarak cildinizin nefes almasını da engellemesine izin vermezsiniz. Eksiksiz bir yüz bakımı için bazı temel adımlar vardır.

 • İlk olarak cildinizi derinlemesine temizlemeli, ardından iyi bir şekilde arındırmalı ve son olarak ihtiyaç duyduğu nem ve besin takviyelerini bakımınıza eklemelisiniz.
 • Temizleme, arındırma ve nemlendirme işlemleri günde iki kez yapıldığında sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.
 • Günlük cilt bakım rutininizi desteklemesi için, haftada birkaç kez uygulanmanız gereken peeling ürünlerinden ve yüz maskelerinden daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Bakım ürününün içeriği ve kullanımları diğerlerinden farklı olabileceği için, seçtiğiniz tüm ürünlerin uygulama talimatlarını mutlaka dikkatle incelemelisiniz.

Cilt Tipine Göre Yüz Bakımı

Normal, kuru, hassas, karma ve yağlı ciltler olmak üzere beş farklı gruba ayrılan cilt tipleri, farklı takviyelere ihtiyaç duyar. Kuru ciltler, nem takviyesine her zaman ihtiyaç duyar. Mevsim değişikliklerinden çok fazla etkilenen kuru ciltlerde kış atlarında daha fazla kuruma ve pullanma görülebilir.

Hassas ciltler daha büyük dikkat gerektirebilir, özellikle alerjik reaksiyonlara ve çevresel faktörlere karşı çok daha duyarlıdır. Hassas ciltlerde kızarıklık ve güneş lekesi önemli sorunlardandır. Karma ciltler için nemlendirici ihtiyacı kuru ve yağlı cilt tiplerinin karması olduğu için daha özenle seçilmelidir. Bunun en büyük sebebi, yüzün T bölgesinde yağlanma gözlenirken, yanaklarda kuruluk belirtileri belirgin olmasıdır.

Yağlı ciltlerin yağlanmadan kaynaklı parlama görünümü oldukça yüksektir. Yağ ve sebumdan tam olarak arındırılmayan bir ciltte gözenekler daha fazla belirginleşir. Bu durum da cildin pürüzsüzlüğünü ve sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Yüz bakım rutininin belki de en önemli parçaları yüz temizleyicilerdir. Köpük ve jel şeklinde farklı formlara sahip olan yüz temizleme ürünleri, cildi tüm dış etkenlerden arındırır. Diğer bir önemli rutin bakım ürünü ise tonik adı verilen antiseptik losyonlardır. Tonikler gözenekleri derinlemesine temizlemek için oldukça idealdir. Cildin doğal bariyerini güçlendirirken, canlanmasını da sağlar. Gülsuyu da aynı amaçla uygulanmaktadır. Son adım ise kirden arındırılan cilde nem ve mineral desteği sağlanmasıdır.

Kuru Ciltler İçin Yüz Bakımı Nasıl Olmalı?

Kuru ciltler özellikle kış aylarında daha özel bir bakıma ve nemlendirmeye ihtiyacı duyar.

 • Cilde nazik davranmalı ve nem desteği veren yüz temizleyici ürünler tercih edilmelidir.
 • Cildi yatıştırıcı özelliği olan tonikler uygulanmalıdır.
 • Kuru ciltler için belki de en önemli konu nem takviyesidir. Doğru ürünler seçilmelidir.
 • Nemi cildinizde uzun süre saklayacak ürünlerden yana tercihinizi yapmalısınız.
 • Cildi besleyen, parlaklık ve canlılık veren yüz maskeleri haftada bir ya da iki kez uygulanmalıdır.

Hassas Ciltler İçin Yüz Bakımı Nasıl Olmalı?

 • Hassas ciltlerde alkolsüz, hipoalerjenik ya da doğal kozmetik sertifikalı ürünler seçilmelidir.
 • Özellikle nemlendirici ve cilt serumu ürünleri cildi yatıştırıcı etkiye sahip olmalıdır. Bunun yanında hassas ciltler mutlaka güneş koruma faktörlü nemlendiriciler kullanmalıdır.
 • Temizleyicilerden ya da yüz temizleme sütlerinden yardım almak gerekir.
 • Hassas ciltler için tonik seçimi de alkolsüz ürünlerden olmalıdır.
 • Cildi nemlendirmeye ve mineral desteği vermeye yarayan maskeler hassas ciltler için önemlidir.

 

Karma Ciltler İçin Yüz Bakımı Nasıl Olmalı?

 • Cilt bakım ürünleri içinde karma ciltlere uygun olanlar, cildin doğal yağ ve nem dengesini kontrol altında tutar.
 • Yüz temizleme jellerinden ya da maskelerinden de alacağınız yardımla mükemmel bir cilde kavuşabilirsiniz.
 • Yağ içermeyen nemlendirici seçimi karma ciltler için en idealidir. C vitamini serumu ile takviye yapılabilir.

 

Yağlı Ciltler İçin Yüz Bakımı Nasıl Olmalı?

 

 • Yağlı ciltlerde yüz bakımı ciltteki fazla sebumu emecek ve cildin doğal bariyerini koruyacak ürünlerle yapılmalıdır. Yüz bakımına geçmeden önce cilt uygun ürünlerle derinlemesine temizlenmelidir.
 • Tıkanan gözeneklerin derinlemesine arındırılması için toniklerden yardım alınabilir.
 • Haftada bir iki kez uygulayacağınız maskelerle cilde canlılık ve yeterli nem verilebilir.
 • Su bazlı nemlendiriciler yağlı ciltlere en uygun olanıdır.

Normal Ciltler İçin Yüz Bakımı Nasıl Olmalı?

 • Normal cilt tipi, doğal yağ ve nem dengesini aksi bir durum olmadıkça korur.
 • Normal cilt kuruma ve yağlanma eğilimi göstermez.
 • Normal ciltlerde diğer cilt tiplerinde de olduğu gibi yüz temizleyici ürünlerinin kullanılması oldukça önemlidir.
 • Cildi besleyen tonikler, derinlemesine temizliğin ardından cilde çok iyi gelir.
 • Cilde yoğun nem sağlayacak göz çevresi kremi, gece ve gündüz nemlendiricileri kullanılmalıdır.
 • Normal ciltlere uygun ürünler kullandığınızda cilt kendini sürekli yenilemeye devam eder.

Erkekler İçin Yüz Bakımı Nedir?

Kadınlar kadar erkeklerde sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak ister. Dolayısı ile her insanın uygun ve düzenli bir yüz bakım rutini uygulaması gerekir. Erkekler de cildi nemlendirmeden önce cilt tipine uygun ürünlerle derinlemesine temizlemesi gerekir. Erkekler için temizleyiciler ve cilt tipine uygun nemlendiriciler de oldukça popülerdir. Özellikle günlük aktiviteler sonrası yağlanan cildin temizlenmesi büyük önem taşır. Erkeklerde bıyık ve sakalların altında kalan cilt dokusunun nefes alması için düzenli cilt temizliği yapılmalıdır. Gözenekler iyice temizlendikten sonra her akşam gece bakım kremi sürerek erkekler de uykuda ciltlerinin onarılmasına yardımcı olabilirler.

Maske İle Yeniden Canlanın

Güzelliğinize güzellik katacak ve cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacak, en önemli ürünler arasında, yüksek etkisiyle herkesin ilgisini çeken maske seçenekleri yer alıyor. İçeriği tamamen doğal olan ürünler kil, kahve, aloe vera, yosun gibi çeşitli özlerle cildinizde benzersiz bir etki yaratıyor. Cilt bakım ürünleriniz içinde mutlaka yer vermeniz gereken dermokil maske, cildinizi hem tazeliyor hem de ölü hücrelerden arındırmanızı sağlıyor.

Kırışıklıkların ortadan kalkmasına yarayan ve yaşlanma etkilerini de ortadan kaldıran maske çeşitleri, cilt kusurlarını ortadan kaldırmada birebir etkilidir. Her geçen gün daha sağlıklı ve etkileyici bir cilt yapısına sahip olmak isteyenler, doğal cilt bakımı yöntemleri içine maskeleri ekleyerek, güzel ve sağlıklı bir cilde kavuşuyor. Her kullanımdan sonra cildinizin daha da zenginleştiğini ve canlandığını fark edeceksiniz.

Birkaç adımı takip ederek, maskeleri pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Her cilt tipine uygun olarak üretilen maskeler içinden yapacağınız seçimleri, doğru bir şekilde kullanabilmek için paket içeriğini yüzünüze daireler çizerek uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde bir süre beklettiğiniz maske, cildinizden temizlendikten sonra parlak ve canlı bir cilt ortaya çıkmasını sağlıyor. Özellikle aydınlatıcı maske güne ışıl ışıl başlamanız için mükemmel bir seçimdir. Maske seçiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, cildinize alerji yapmayacak içerikleri tercih etmektir. 

Güneş Kremi Kullanmak Neden Önemlidir?

Güneş ışınları vücudumuzda önemli etkilere sahiptir. D vitamini ihtiyacını karşılamak, bağışıklık sistemini canlandırmak ve insan sağlığını korumak gibi oldukça önemli faydaları vardır. Olumlu etkilerinin yanında güneş ışınlarından yanlış faydalanılması sonucu; deri kanserleri, erken yaşlanma ve güneş lekesi gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Güneş ışınlarından yeterli miktarda yararlanırsanız hem sağlığınızı koruyabilirsiniz hem de sağlıklı bir ten rengine sahip olabilirsiniz.

Uzmanlar, güneş kremini iki saatte bir teninize uyguladığınızda, güneş ışınlarının zararlarından korunabileceğinizi belirtirler. Rutininize güneş kremini ekleyince cildin kendini yenilediği ve koruduğu görülmektedir. Roc güneş kremi gibi seçenekler leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Güneş kremi özellikle çocuklar için küçük yaştan itibaren tavsiye edilmektedir. Birçoğumuz güneş kremini yaz mevsiminde kullanmaya özen gösteriyor olsak da doğru olan her mevsim kullanmaya devam etmektir. UV ışınları kış aylarında da ortaya çıktığı için teninize etkisi yaz aylarındaki gibi olur.

Kozmetik ürün kullanmadan önce altına krem sürerek cildinizi korumaya devam edebilirsiniz. Cildi canlandıran güneş kremi, suya dayanıklılığı ile yüksek koruma sağlar. Güneş kremi seçiminde en iyi koruyuculuğa sahip olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Hava kirliliği ve zararlı güneş ışınları kişilerin yaşlanmasına, deri hastalıklarına yakalanmasına ya da kanser hücrelerinin gelişmesine neden olabilir. Vücudu koruma altına almak ve koruyucu bakım kremleri kullanmak önemlidir.

En Kaliteli Cilt Bakımı Seçeneklerinde Doğru Adres

En başarılı dermokozmetik markaları tarafından üretilen birbirinden özel cilt bakım ürünleri en kaliteli ve güvenli alışverişin adresi Nusnus’da sizi bekliyor. Siz de birbirinden kaliteli ve çeşitli ürünler ile kusursuz bir cilt bakımı yapmak istiyorsanız,  göz kamaştırıcı olmak için acele edin. Çeşitli cilt bakımı ürünleri içinden ihtiyacınız olan ürünleri sepetinize ekleyerek, en ideal cilt bakımı fiyat seçeneklerine maksimum kalite en güvenle sahip olabilirsiniz. Nusnus’dan tüm bakım ürünlerinizi gönül rahatlığı ile alabilir, hızlı teslimatın keyfini çıkarabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.