Sort
Total of 2 products are displayed.

Allık

Makyaj malzemeleri içinde kendinizi daha iyi hissetmenizi ve ışıltılı bir görünüm elde etmenizi sağlayan allık çeşitleri, birbirinden farklı tonları ile göz kamaştırıyor. Yüz hatlarınızı tamamen ortaya çıkaran ve daha belirgin olmasını sağlayan allık seçenekleri sayesinde daha belirgin bir elmacık kemiği ortaya çıkarabilirsiniz. Yaptığınız uygulama ile yüzünüzü daha net ve aynı zamanda daha natural bir görünüme kavuşturabileceksiniz. Yüzünüzün her mevsim beklediğiniz ışıltıyı yansıtması için Nusnus allık ürünleri içinden bir seçim yapmanın tam zamanı!

Allık tercihi yaparken bazı noktalara dikkat ederseniz, kullanım süresi boyunca hem istediğniiz sonucu alırsınız hem de hiçbir sorun yaşamazsınız. Bunlar içinde en önemlisi cilt tonunuza uygun bir allık seçimi ile doğru bir makyaj uygulamaktır. Böylece cildinize benzersiz bir canlılık ve hoş bir hava katabilirsiniz. Allıklar yüzünüzün tonunu belirginleştirirken aynı zamanda daha enerjik görünmenizi de sağlıyor. Allık paleti içindeki renkler kadar mevsimlere göre ton seçimi de önemlidir. Kış mevsiminde şeftali tonları ön plana çıkarken yaz mevsimleri için pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Böylece her mevsim cildiniz beklediğiniz ışıltıyı saçacaktır.

Makyajınızı zaman kaybetmeden pratik bir şekilde yapabilmeniz için tasarlanan allık çeşitleri güne hızlı ve canlı başlamanızı sağlar. Aydınlatıcı, allık ve bronzer alternatifini bir arada sunan ürünler ile hiç zaman kaybetmeden makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Makyajınızın vazgeçilmezi olacak allıklar gerek günlük kullanımda gerekse özel davetlerinizde istediğiniz görünüme sahip olma avantajı sağlar. Nusnus güvencesiyle sunulan allık seçenekleri içinde farklı renk tonları ve cilt tipinize uygun ürünler sizi bekliyor. Böylece siz de cildinizin tonuna uygun bir ürünle makyajınızın en önemli dokunuşunu olan allıklara sahip olabileceksiniz.

Allık Nasıl Sürülür?

Allık genellikle elmacık kemiklerine allık fırçası yardımı ile eşit bir şekilde dağıtılır. Allık fırçası makyajınızın daha iyi bir görünüm ortaya çıkarması için önemli allık sürme etkenlerinden biridir. Allığın eşit bir şekilde cildinize yayılmasına yardımcı olan fırçaları, cildinizin yapısına uygun olacak şekilde seçmeniz gerekir. Cildinizi tahriş etme ihtimali olan sert fırçalar zamanla yüzünüzün çizilmesine ve deforme olmasına sebep olabilir. Yumuşak yapıdaki fırçalar ile allığı kolay bir şekilde dağıtabilirsiniz.

Allık seçiminde kaliteli önemlidir. Kaliteli bir ürünü sürmekte diğerlerine göre çok daha kolaydır. Kaliteli bir allık cildinizin yapısını bozmadan mükemmel bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Nusnus kalite anlayışıyla kullanıcı ile buluşturulan allık seçenekleri makyajınızın son dokunuşunu yapmanız için eşsiz bir seçimdir. Yanaklarınızın canlı ve doğal bir görünmesini sağlayan allık çeşitleri, yüzünüzün doğal hatlarını net bir şekilde ortaya çıkarır.

Her kullanıcının pratik bir şekilde uygulayabileceği bu ürünler ile siz de yüzünüzün daha aydınlık ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.  Günlük kullanımda olduğu kadar özel günlerde de arzu ettiğiniz makyaj ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Allık Ne İşe Yarar?

Allı cildi renklendirmekte önemli bir görevi üstenir. Bunun dışında;

  • Cildinize uygun tonda seçeceğiniz allık ile tenininiz taze bir havaya bürünür.
  • Yüz hatlarınızı belirginleştiren bir kontür işlemi görür. Allık ile yüzün belli noktalarını ön plana çıkarabilir, istediğiniz ifadeyi verebilirsiniz.
  • Bronzer olarak kullanılan allıklar cilde sıcak bir hava katar.
  • İçinde bulunan ışıltılı pigmentler sayesinde tenin doğal bir şekilde parlamasını sağlar.

Allık Çeşitleri Nelerdir?

Kusursuz bir makyajın sırrı iyi bir allık seçimi ile makyajı tamamlamaktır. Birçoğumuz tek bir allık çeşidi olduğunu düşünsek de günümüz teknolojisinde imkanlar oldukça geniş. Bir ürün seçimim yapmadan önce farklı allık çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız beklentilerinizi karşılaması için oldukça önemlidir.

Toz Allık

Toz allıklar eski çağlardan günümüze kadınların en önemli makyaj malzemelerinden biri olmayı başarmıştır.  Birbirinden farkı renk tonları ile kullanıcılar tarafından oldukça fazla ilgi görür. Terracotta allık bu alanda örnek verilecek çok yönlü anlıklardan biridir.

Likit Allık

Sıvı formdaki alıklardır. Genellikle fırça ile uygulandığında daha iyi sonuçlar alınır. Sıvı allık kullanırken daha baskın renklerin ortaya çıkma ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Likit allığın en önemli özelliği cildinize kolayca karışması aynı zamanda kolay temizlenmesidir. Uzun süre kalıcı olması nedeniyle daha çok tercih edilir.

Krem allık

Krem allık özellikle kuru ciltler için cilde nem kazandırması amacıyla ve doğal ışıltının geri gelmesine yardımcı olduğu için dikkat çeken ürünlerden biridir. Kuru ciltler için daha uygun olan bu ürünü yağlı bir cildiniz varsa kullanmamanız daha doğru olur.

Jel Allık

Jel allık yüzünde ışıl ışıl bir görüntü isteyenler için doğru bir seçim olabilir. Diğer ürünlere kıyasla daha kalın bir yapıya sahiptir. Yağlı ya da kuru bir cilt yapısına sahip olanlar için jel allık seçeneği ideal bir seçimdir. Jel allık, kıvamı gereği akışkan bir yapıdadır. Ciltte daha üzün kalma özelliğine sahip olduğu için yaz aylarında daha çok kullanılıyor. Jel allıklar parmak dokunuşlarıyla cilde kolay bir şekilde yayılabilir. Cilde hafif bir dokunuş ve ışıltı katması için genellikle açık renklerde üretilir.

Bronzer Allık

Canlı ve aydınlık bir görünüm elde etmek için ideal bir seçim de bronzer allıktır. Her cilt tonu ile uyum sağlayan Bronzer allık çeşidi, aydınlatıcı ve allıktan oluşan çeşidi ile kusursuz, doğal ve sağlıklı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bronzer ile yüz hatlarınızı netleştirebilirsiniz. Özellikle kış ayalarında daha fazla tercih edilen ürün kurtarıcı makyaj malzemeleri arasında sıralanabilir.

Allık Nedir?

Allık, makyaj çantanızın olmaz olmaz renk veren ürünlerinden biridir. Renk veren bir ten makyaj malzemesi olarak tanımlamak yanlış olmaz. Uygulandığı alanı daha canlı ve nemli gösterme özelliğine sahiptir. Allık yanaklara “al” bir ifade kazandırmayı ifade eder. Günümüzde oldukça pratik bir kullanım imkanı sunan allıklar, çok eski tarihlerde kadınların renkli çiçekleri ezip doğal yağlarla karıştırmasıyla allık haline getiriliyordu.

Allık Nereye Sürülür?

Yazımızı allık nereye sürüleceği sorusunu yanıtlayarak tamamlayalım. Allığın temel noktası yanakların ortasından saç diplerine doğru sürülmesidir. Buradaki amaç elmacık kemiklerinin renklendirilmesidir. Ancak, cilde istenen boyutları katmak için çeşitli uygulama adımları takip edilebilir. Örnek olarak; taze bir duruş için saç diplerine hafif allık uygulaması yapabilirsiniz. Ya da burun ucu da hafif bir allık dokunuşu ile hareketlendirilebilir. Her zaman ışığınızı yansıtmak için size yardımcı olacak bu vazgeçilmez ürünler makyaj çantalarınızın olmazsa olmazlarındandır. Nusnus güvencesiyle siz de makyaj çantanıza bu eşsiz ürünlerden birini katabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.