Sort
Total of 239 products are displayed.

Doğal Kokular ve Esans

Doğal kokular ve esans günümüzde kullanılan parfüm ve koku kültürünün başlama noktasıdır. Yüzyıllar öncesinde başlayan ve günümüzde hala devam eden doğal kokular ve esans kullanımı aslında bu ürünlerin ne kadar tercih edildiğini göstermektedir. İnsanların doğal kokular ve esansları tercih etmelerinin birçok sebebi vardır. İnsanlar bu kokuların doğal olması, uzun süre kokması, kokularının genel olarak tercih edilmesine neden olmaktadır. Doğal kokular ve esans tercihi her insana göre farklılık göstermektedir. Kimi insanlar çiçek esanslarını tercih ederken kimi insanlar ise miskten elde edilen hayvansal esansları tercih etmektedir. Bu tercihlerden yola çıkarak bitkisel ve hayvansal ürünlerin çeşitlenmesi sağlanmıştır. Esans üreticileri kullanıcılardan gelen bu görüşlerden yola çıkarak envaa çeşit doğal kokular ve esans tasarlamış ve üretmişlerdir. Aslında her insanın sürekli aynı doğal kokular ve esansı kullanmadığı da bilinen bir gerçektir. İnsanlar girdikleri ortama göre veya aynı koku esansını sürünmekten sıkıldıklarında farklı doğal kokular ve esansı tercih etmektedirler.

Nusnus Doğal Kokular ve Esans Çeşitleri

Bahsetmiş olduğumuz üzere esanslar bitkisel ve hayvansal olarak ikiye ayrılır.

1.    Hayvansal Esans

Hayvansal esans genel olarak misk dediğimiz ceylanın karın bölgesinde meydana gelen yaraların işlenmesiyle oluşur. Ceylanların kayalara, ağaçlara sürtünerek kurtuldukları bu yara kabukları toplanıp, toz haline getirilip damıtılıp dünyanın en kaliteli ve yüzyıllardır pazarı olan misk elde edilir.

2.      Bitkisel Esans

Bitkisel esanslar bitki özlerinden elde edilir. Bazı bitkilerin özeleri esans üretilmesi için elverişlidir ve bu özler birkaç işlemden geçtikten sonra kullanıma hazır hale gelmektedir. Aynı zamanda bu bitki özleri belirli miktarlarda birbirleri ile karıştırıldığında ise şu anda çeşit çeşit kullanmış olduğumuz esanslar ortaya çıkmaktadır.

3.    Gül Esansı

Gül esansı en misk kadar meşhur ve yaygın olarak kullanılan bir esans türüdür. Gülün özünü elde etmek için tonlarca gül yaprağı kullanılmaktadır. Onun için 1 gr bile gül yağı elde etmek çok meşakkatlidir en iyi esanslar listesinde yer almaktadır. Aynı şekilde gülün seyreltilmesi ve diğer bitki özleri ile karıştırılması ile ortaya güzel kokular ve çeşitler çıkmaktadır.

4.    Vanilya Esansı

Bitki özlerinin işlemesi ve çeşitlendirilmesi ile ortaya çıkan bir diğer esans çeşidi ise vanilya esansıdır. Esans kullanıcılarına çeşit olarak sunulan bu esans son zamanlarda tercih edilmeye başlanmıştır.

5.    Zümrüt Esans

Yine aynı şekilde, son zamanlarda kokuların karıştırılması ile elde edilen ve kendine has kokusu ve rengi olan zümrüt esans kullanıcıların tercihi haline gelmiştir.

Parfüm Esans Fiyatları

Parfüm esansları ise alkollü olarak satılan parfüm özlerinin doğal şekilde işlenmesi ve esans olarak kullanıma sunulmasıdır. Bu şekilde daha doğal ve aromatik kokular elde etmek mümkün hale gelmektedir. Parfüm esans fiyatları ürünün hammaddesine göre değişkendir. Bunun sebebi ise kullanılan malzemenin temini ve esans elde edilirken harcanan emekle ilgili olmasıdır. Esans koku fiyatları yine aynı şekilde ürün hammaddesi ve kalitesi ile birlikte değişkenlik göstermektedir.

Doğal Kokular ve Esans Seçimi

Son olarak esans satın al, parfüm esansı satın al, esans koku çeşitleri şeklinde arama motorlarında karşımıza çokça seçenek çıkmaktadır. Takdir edesiniz ki hepsi aynı kalitede değildir. En iyi esans kokusu diye karşınıza çıkan ürünleri nusnus.com.tr’de mutlaka incelemeniz ve kendinizi özel hissedeceğiniz bir esansı tercih etmeniz tavsiye olunur.

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.