Sort
Total of 2 products are displayed.

Fondöten

Ciltteki problemleri gizlemek ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için kadınlar tarafından en çok tercih edilen makyaj malzemelerinden biri olan fondötenler erkekler tarafından da kullanılır. Fondöten çeşitleri birçok kadın tarafından özenle araştırılır. Nusnus fondöten seçenekleri içinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Karar aşamasında en çok dikkat etmeniz gereken ten renginize uygun ürünleri tercih etmenizdir. Ten renginin daha güzel görünmesine yardımcı olan ve cilt kusurlarını kapatan fondötenler her zaman kurtarıcınız olacaktır. Ürünlerin farklı içerik ve yapıları bulunmaktadır. En çok tercih edilen formlardan biri sıvı fondöten çeşitleridir.

Sıvı formda olan fondötenler fırça, parmak ve süngerle eşit bir şekilde tüm yüze ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Kuru, yağlı, karma ve hassas cilt tiplerine göre özel olarak formüle edilir. Genellikle su ve yağ bazlı olarak tasarlanırlar. Bilinenin aksine sadece yüze değil vücuda da uygulanabilir. Mat, saten ya da simli görünümlere sahip olabilirler. Ten renginize uyan leke karşıtı krem fondöten çeşidine ve çok daha fazlasına Nusnus’dan ulaşabilir, cildinize ve zevkinize en uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz

Doğru Fondöten Nasıl Seçilir?

Cildinizi pürüzsüz gösteren, kusursuzlaştıran fondöten tercihi oldukça önemlidir. Peki, doğru fondöten nasıl seçilir?

Cilt Bakımınızla Uyum Sağlayan Ürünlere Yönelin

Cilt bakımlarınızda kullandığınız ürünlerin yapısına göre fondöten seçtiğinizde hem bakım yapmış olursunuz hem de cildinizi yormazsınız. Bir örnekle açıklarsak, cildinizdeki lekelerden şikâyetçiyseniz leke karşıtı bir ürün oldukça isabetli bir seçim olacaktır.

Cilt Tipinize Göre Seçim Yapın

Parlama en büyük sorununuzsa ya da cildinizde kuru bölgeler daha yoğunsa, fondöten tercihinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Cildi yağlı olan kişiler, mat ve kalıcı olmasıyla bilinen ürünlere yönelirse daha başarılı sonuçlar ortaya çıkar. Kuru bir cilde sahip olanlar ise nem veren ürünlere yönelmelidir.

İyi Araştırın

Fondöten alırken iyi bir araştırma yaptığınızdan emin olun. Doğru fondöten rengi bulma ve cilt tipinize uygun ürüne karar verme seçiminizin temel adımları olmalıdır. Kusursuzluğu saatler boyu sürecek bir ürüne sahip olduğunuzda makyaj sizin için inanılmaz keyifli olacaktır.

Hangi Formülü Seçeceğinize Karar Verin

Her ürün formülünün sizin için artılarını ve eksilerini değerlendirmelisiniz. Eğer fondöten sürmeye alışkın değilseniz kolay uygulanabilir ürünlerden biri olan stick fondöten tam size göre bir seçim olacaktır. Likit formdaki ürünlerde ilk seçimleriniz arasında yerini alabilir.

Güneş Koruyucu Özeliği Tercih Sebebi Olabilir

Günlük cilt bakımı rutininizin belki de en önemli adımı olan güneş koruma, fondöteninizle desteklendiğinde mükemmel bir sonuç almanızı sağlar. SPF içeren ürünleri tercih ettiğinizde güneşin cildinizde oluşturacağı zararları ortadan kaldırmış olursunuz.

Mevsime Göre Seçim Yapın

Yaz ve kış aylarında farklı ürünler tercih etmeniz daha doğru olur. Yaz sıcaklarında terlemeye ve sıcağa karşı daha dayanıklı olan formlara yönelmelisiniz. Kış mevsimi seçimlerinizde ise kolay kuruyan cildin kendini rahat hissetmesini sağlayan ürünler daha doğru bir tercih olacaktır.

Cilt Tipine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir?

Fondöten, makyaj ürünlerinizin başrol oyuncularından biridir. Seçimlerinizde çok titiz davranmanız ve teninizin ihtiyacına uygun ürünlere yönelmeniz olmazsa olmazdır. Aksi takdirde cilt fondöteni reddeder ve pul pul bir görüntü oluşmasına sebep olur. Ayrıca aşırı parlama gibi durumlarla karşılaşabilir ve bu durumdan mutsuz olabilirsiniz.

Makyajınızın göz alıcı olmasını istiyorsanız ve günün her saatinde taze bir görüntü almak istiyorsanız, ilk adım cilt tipinizi analiz etmektir. Fondöten renkleri ise diğer önemli seçim unsurudur.

Kuru Ciltler İçin Fondöten Seçimi

Kuru ciltler gün içinde ihtiyacı olan neme ulaşamadığı için kuruluk sorunu ile karşılaşır. Nemsiz bir yapıda olan bu cilt tipi, kendi dokusuna uygun bir fondöten çeşidi ile birleşmezse sonuç hayal kırıklığı olabilir. Kuru ciltler için fondöten seçimi ıslak bir görünüme ve aydınlık ir bitişe sahip olanlar içinden olmalıdır. Bu seçiminiz sayesinde mat, donuk ve pul pul olmuş bir ten görünümüne son vermiş olursunuz. Cilde kolay ve eşit bir şekilde dağıldığı için likit formlu ürünler kuru cilt yapısına sahip kişiler için oldukça pratiktir.

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Seçimi

Yağlı ciltlerin en büyük sorunu biriken sebum sebebiyle oluşan parlamadır. Ortaya çıkan bu görüntü makyajının göz alıcı formunu yitirmesine sebep olabilir. Yağlı ciltler için fondöten seçiminde mat görünümlü ve pudra bazlı ürünlere yönelmek daha doğru olacaktır. Böylece teninizde oluşan parlamaları kontrol edebilirsiniz. Yağlı ciltlerde yoğun formüllü ve mat bitişli likit ürünler tercih edilebilir.

Karma Ciltler İçin Fondöten Seçimi

Yüzünün bazı noktaları nemsizken, T bölgesi gibi yüksek alanlarda yağlanma varsa karma cilt yapısına sahipsiniz demektir. Burada beklentinizi karşılayacak ürünlere yönelmeniz daha doğru olur. Karma ciltler için fondöten seçiminde ıslak ve aydınlık bir görünüm istiyorsanız kuru ciltlere uygun ürünlere yönelebilirsiniz. Mat ve pudralı bir görünüm arıyorsanız ise yağlı ciltler için uygun olan ürünlere yönelebilirsiniz.

Sivilceye Yatkın Ciltler İçin Fondöten Seçimi

Sivilceye yatkın ciltlerin problemlerinden biri yağlanma problemidir. Bu tip ciltlerde yağ oluşumunu kontrol altına alan aynı zamanda teni havasız bırakmayan ürünlere yönelmek gerekir. Sivilceleriniz yüzünüzde bazı izler bırakmış olabilir. Bu görünümünü en aza indirmek için yüksek kapatıcılık oranına sahip ürünlere yönelmeniz gerekir.

Fondöten Nedir? Ne İşe Yarar?

Makyaj malzemeleri içinde önemli bir yeri olan fondöten, ciltteki kusurları kapatmakta etkili bir seçimdir. Ciltteki ton eşitsizliklerini de ortana kaldırmak için mükemmel çözümler ortaya çıkaran fondötenler, oldukça etkili bir makyaj tamamlayıcıdır. Cildin üzerinde etkili ve bütünlük sağlayan bir görünüm için iddialı olan bu makyaj malzemesinin estetik bir görünüm sunması kaçınılmazdır. Yüzünüzdeki estetik görünümü ön plana çıkaran fondötenler Nusnus farkıyla vazgeçilmezleriniz arasına girecek.

Fondöten Çeşitleri

Makyaj yaparken kullandığınız en önemli ürünlerden biri olan fondötenler cilt yapısına ve tonuna uygun olacak şekilde seçilmelidir.  Teniniz için en doğru olan fondöten çeşidine karar vermeden önce ürün içeriklerini incelemeniz gerekir. Pudra fondöten çeşidi genellikle yağlı ve karma ciltler tarafından tercih edilir. Pul pul bir görünüm istemiyorsanız ve kuru bir cilt yapısına sahipseniz pudra fondöten çeşidi size uygun değildir. Toz fondöten yağlı ciltlerin ortak sorunu olan fazla sebumu emer ve uzun süren mat bir görünüm elde edilmesini sağlar. Sıvı formlu likit fondöten çeşitleri kuru ciltler tarafından daha çok tercih edilse de her cilt tipine uygun olan bir fondöten çeşididir. Bu ürün sayesinde yüzünüzde bütünlük sağlanır.

Likit formlar uygulama esnasında damlama sorunu oluşturmadığı için kolay bir şekilde sürülür. Son dönemin trend ürünlerinden biri de köpük fondöten çeşididir. Bu ürün gözenek kapama konusunda oldukça başarılıdır. Tüm fondöten çeşitleri, yüz ve boyun için kullanılabileceği gibi vücut kullanımına da uygundur. Uygulaması pratik olan ve taşıma kolaylığı sunan fondötenler aydınlık bir görünüm elde etmenizi de sağlar. Detaylı incelemeleriniz sonucunda aradığınız en iyi ürünleri ve cildinize en uygun ürünleri Nusnus’da bulabilirsiniz.

Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten sürmeye başlamadan önce cildi hazırlamanız gerekir. Kusursuz bir makyaj için temiz bir cilt olmazsa olmazdır. Temiz cildinizi doğru ürünlerle nemlendirdikten sonra diğer adımlara geçebilirsiniz. Fondöteni cildinize uygun makyaj fırçası ya da makyaj süngeri ile uygulamanız eşit bir dağılım için önemlidir. Bu sünger ya da fırça sadece fondötene özel olmalı ve kullanımından önce kesinlikle temizlenmiş olmalıdır.

Fondöten sürmede bir diğer önemli nokta ise fondötenin cilde kesinlikle ince bir tabaka halinde sürülmesidir. Yüzünüzdeki gözenekler fazla ise kat kat fondöten uygulamak yerine köpük formdaki ürünlerle sorunu çözmeye çalışın. Unutmayın, kalın tabaka halinde sürülen bir fondöten, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir.

Fondöten sürerken bir diğer dikkat edilmesi gereken husus yüzünüzdeki tüylerin yönüne göre uygulama yapmaktır. Yüzdeli tüylerin çıkış yönünün tersine bir uygulama dalgalı ve yaşlanmış bir görünüme sebebiyet verebilir. Uygulama iki kaşın ortasında yukarı doğru olacak şekilde yapılabilir. Yanak kısmında aşağı yönde bir uygulama ve çeneden yanlara doğru olacak şekilde bir uygulama yapılmalıdır.

Fondöten ve kapatıcı bir arada olan ürünler ise tüm yüze ve gözaltlarına ayrıca dekolte bölgelerine pratik bir şekilde uygulanabilir. Yüksek kapatıcı formüle sahip oldukları için hem tüm cilt kusurlarını hem de lekeleri ve gözaltı morluklarını kapatabilirler. Bu ürünleri parmağınız ya da bir sünger yardımı ile eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz.

Fondöten sürerken takip edeceğiniz doğru adımlar sayesinde cildinizde muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz. Nusnus güvencesi ile sizlerle buluşturulan farklı özellikteki fondötenler, mükemmel bir görünüm elde etmek için kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.