Kaju Çiğ

(0)
Ürün Kodu : NS-02517
570,00 TL
Kapıda Ödeme İmkanı
Aynı Gün Kargo
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İade & Teslimat
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar
  • Çiğ olarak da yoğun olarak tüketilen ve Hint fıstığı olarak da bilinen kaju benzer fındıklara göre daha az yağ oranına sahiptir. Bu nedenle kaju kalp sağlığı açısından oldukça yararlı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Düşük yağ oranının yanında kolesterole tesir etmemesi ve barındırdığı antioksidanlarla kalp dostudur. İçerisinde bulunan yüksek oranda magnezyum sayesinde kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Sağlıklı ve güçlü dişler yanında safra taşı oluşumunu engellemektedir.

    Her bir kaju meyvesinden yalnızca tek bir kaju elde edilmesinden ve belirli iklim koşullarında üretilmesinden dolayı değerli olan kaju, ihtiva ettiği doymamış yağlar ile kalp sağlığı açısından öne çıkmaktadır. Kalori oranının fazla olmasına karşın metabolizmayı süratlendirdiğinden dolayı uygun miktarlarda sürekli olarak kullanılması durumunda kilo kontrolünün sağlanması ve kilo verilmesine destek sağlamaktadır.

    Besleyici özelliği nedeniyle ara örüne lezzetli ve sade bir çeşit olan kaju, sebze yemeklerine, özellikle tavuk yemeklerine, farklı soslara ve tatlılara ayrı bir lezzet vermektedir. Ayrıca, uyku öncesinde tüketilen 4-5 adet kaju uyku sorunlarına da iyi gelmektedir.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.